co můžu čekat od tantra masáže?

Nikdy jsem na Tantra masáži nebyl/a, nevím, co mám očekávat.“

„Tantra mě láká už dlouho, ale vůbec nevím, co od toho čekat.

„Na Tantře jsem byl/a jednou, zhruba před 10 lety…“

Tyhle věty slyším velmi často…

…tak nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou Ti stručně řeknu, CO PODLE MĚ (a se mnou) TANTRICKÉ MASÁŽE NE-JSOU a jak ne-probíhají. Níže také zmíním, jak si Tantra maséra či masérku vybrat a jak pracovat např. se studem.

tantra masáž není:

(alespoň podle mě)

60 nebo 90 minutová EROTICKÁ SLUŽBA

masáž, jejímž hlavním cílem je VYVRCHOLENÍ A EJAKULACE

uniformní „úvodní rituál ve stoje, horké ručníky, peříčka, teplý olej, masáž intimních partií, nashledanou“

vzájemný dotek, MAZLENÍ, líbání, SEX, ke kterým by docházelo automaticky / bez předchozího zasvěcení a dlouhodobějšího celostního provázení

(jedná-li se o službu klientům, v osobním životě může Tantra masáž tyto prvky samozřejmě obsahovat)

masáž, při které by masér/ka automaticky masíroval/a klienty NAHÝM TĚLEM nebo na sobě vždy měl/a SEXY SPODNÍ PRÁDLO

 setkání, které by automaticky zahrnovalo DOTEKY V INTIMNÍCH PARTIÍCH

masáž, která musela být vždy SEXY, SMYSLNÁ A VZRUŠUJÍCÍ

POZOR: Bez předchozí konzultace NEJSOU podle mě tantrické masáže VHODNÝM DÁRKEM K NAROZENINÁM ČI NA ROZLUČKU SE SVOBODOU

tantra masáž je:

(tak, jak se k ní ráda stavím já)

mnohem více TERAPIE než „jenom“ příjemná masáž celého těla

hluboce léčivý KOMPLEXNÍ PROŽITEK, který je pokaždé jiný – dle předchozích zkušeností, aktuální kapacity a záměrů klienta/klientky

rituální MEDITACE A DUCHOVNÍ PRAXE

individuální KONZULTACE, VĚDOMÝ DOTEK A VÝUKA TECHNIK, které vedou po zavedení do běžného života k rozšíření kapacity, většímu uvolnění, lehkosti, radosti, naplnění, blaženosti (např. vědomá práce s dechem, meditace, sublimační techniky, komunikační nástroje, základy zdravého stravování,…)

EFEKTIVNÍ NÁSTROJ osobnostního rozvoje

JSOU TAKÉ BEZPEČNÝM PROSTOREM PRO:

ZKOUMÁNÍ vlastního těla, mysli a energie

OBJEVOVÁNÍ nových úrovní sebe sama

SVOBODNÉ PROJEVOVÁNÍ emocí, strachů, potřeb a přání

 (při správném vedení a dlouhodobější spolupráci) LÉČENÍ TRAUMAT v oblasti těla, sebelásky, intimity, sexuality, vztahů

stručně řečeno…

…hodně záleží ke komu půjdeš

 VARIANT TANTRA MASÁŽÍ EXISTUJE PŘESNĚ TOLIK, KOLIK JE NA SVĚTĚ TANTRA MASÉRŮ A MASÉREK.

Bohužel (či pro některé možná bohudík?) spousta z nich uplatňuje STEJNÝ POSTUP na všechny klienty i klientky. „Dobrý den, krátký rozhovor u čaje, úvodní rituál ve stoje, horké ručníky, hlazení peříčky, teplý olej, spousta teplého oleje, v závěru masáž intimních partií, domluva dalšího termínu, nashledanou“. 

Proč?

z určitého úhlu pohledu je to velmi SNADNÉ (průvodce nemusí řešit individuální požadavky, přání či potřeby klientů, jejich předchozí zkušenosti, kapacitu nervového systému, automatické vzorce chování či myšlení, traumatické prožitky z minulosti spojené s intimitou či dotekem), prostě uplatní stejnou strukturu na každého klienta

– „krásně“ se to vejde do předem určených časových celků (90 / 120 / 180 min)…

…což umožní vzít 3-5 klientů v řadě za sebou

– protože pravděpodobně PROŠLI STEJNÝM VÍKENDOVÝM KURZEM TANTRICKÝCH MASÁŽÍ, který do komplexního tantrického učení zasvětí asi tak, jako z vás jedna ceremonie s ayahuascou udělá šamana a shlédnutí Doktora House špičkového chirurga (trochu přeháním, ale doufám, že „you got the point“)

Výše uvádím stručně svůj svůj přístup a postoj k Tantře. Rozhodně neříkám, že je nejlepší nebo ten jediný správný. Aktuálně však nejlépe reflektuje můj vztah k tantrickému učení a umožňuje mi do něj bezpečně a komplexně zasvětit i Vás.

v mnoha salónech Tě (bohužel) čeká „pouze“ erotická služba…

…případně „pouze“ celotělová smyslná masáž

Pokud je tohle právě to, co hledáš – super.

TANTRA MASÁŽE MOHOU BÝT VELMI SMYSLNÉ, vzrušující, extatické. Stejně tak ale mohou být, podle mě, velmi něžné, jemné, pečující, nevinné. Nebo taky smutné, nepříjemné, nekomfortní. Někdy jsou spíše terapií, jindy koučinkem, workshopem stress&energy managementu, biohackingu či práce s dechem. Podle mě ne každá celotělová smyslná masáž je automaticky tantrickou a naopak. Práce se sexuální energií je pouze jedním z možných záměrů, ne jediný nebo hlavní, alespoň z mého úhlu pohledu a praxe s klienty a klientkami.

„můžu se Tě v průběhu dotýkat?“

„budeme oba nazí a bude na konci sex?“

„je v ceně masáž penisu? můžu ejakulovat?“

Byť tyto otázky dostávám už jen velmi málo, přesto na ně odpovím – myslím si, že odpovědi ocení většina zájemců (příp. zájemkyň) o Tantru a tantrické masáže.

VZÁJEMNÝ DOTEK je při masáži v pořádku např. v rámci objetí či úvodního věnování (při kterém se můžeme a nemusíme držet za ruce). Někdy chceš v průběhu beze slov vyjádřit svou spokojenost či vděčnost – je tedy plně v pořádku, když mi stiskneš dlaň. Někdy je u setkání také důležitý a velmi léčivý BLÍZKÝ KONTAKT – schoulení v klíně, spočinutí v pozici lžiček, zatížení celého tvého těla mým tělem, když ležíš v pozici na břiše… U žádného z těchto prvků však nejde o sexuální stimulaci s cílem vyvrcholení či následného sexu. Ten s klienty zásadně nemívám. A to ne proto, že by to Tantra jakkoliv zakazovala, ale z bezpečnostních důvodů a osobní preference.

Sex je v Tantře vnímáno jako „jedna z běžných technik“ dosažení bezpodmínečné blaženosti, napojení na Boha v nás a zvyšování extatické kapacity – podobně jako meditace, jóga, tanec či jakýkoliv jiný sport. Vyžaduje však velmi komplexní, hlubokou, pravidelnou praxi a vysokou míru osobní odpoutanosti, aby byl vykonávána „správně“ a s kýmkoliv, jakoby „na povel“.

Upřímně neznám moc lidí, kteří by se na této úrovni pohybovali, natož pak z řad klientů, pro které je tantrická masáž prvním kontaktem s Tantrou vůbec.

MASÁŽ INTIMNÍCH PARTIÍ součástí být může, ale nemusí (spousta klientů si pro svou první zkušenost dokonce zvolí intimní místa vynechat). Opět – cílem není vyvrcholení a mužova ejakulace (či vybíjející orgasmus u ženy), nýbrž navyšování extatické kapacity – kapacity pro rozkoš, živost, hravost. Čím větší množství těchto energií dokážeme prožívat a čím déle v nich dokážeme setrvat, tím kvalitnější, živější, zábavnější, smyslnější a smysluplnější celý náš život je. Dalším záměrem může být také přijetí naší sexuální podstaty, která je ve hmotě projektována právě do intimních partií. V takovém případě nemusí být dotek na lingamu či yoni nikterak vzrušující, ale klidně „jen“ milý, příjemný, uklidňující.

Jak tedy poznat kvalitního Tantra maséra/masérku?

a)

Nejdříve si ujasni, CO od své Tantra masáže OČEKÁVÁŠ? Chceš si užít příjemnou masáž celého těla od krásné ženy či pohledného muže? Toužíš se s někým propojit emočně, intelektuálně či fyzicky? Zajímáš se o základní či pokročilé tantra jogínské techniky, kterými budeš moci podpořit svůj duchovní růst?

VÝBĚR VHODNÉHO PRŮVODCE Z VELKÉ ČÁSTI URČUJE TVŮJ ZÁMĚR.

b)

Zvědom si, JAKÉ KVALITY A PARAMETRY JSOU PRO TEBE URČUJÍCÍ. Jde Ti primárně o cenu? Lokalitu? Pohlaví? Je pro Tebe důležitý věk či množství zkušeností daného maséra? Nebo dáš spíše na osobní doporučení, energetické vyzařování, brandovou prezentaci?

c)

NEBOJ SE ZEPTAT NA VZDĚLÁNÍ a styl práce. Je pro Tebe v pořádku, zajít si k někomu, kdo má za sebou pouze jeden víkendový trénink? Láká Tě někdo s komplexním přístupem, mnohaletými zkušenostmi a nikdy nekončícím vlastním studiem a praxí? Můžeš se také zeptat, zda bývá součástí masáže transmutace a sublimace (techniky pracující s vědomým probuzením a zušlechtěním sexuálního potenciálu, které k Tantra masáži rozhodně patří, na „tantrických víkendovkách“ se ale velmi často vůbec neučí a spousta masérů a masérek je v běžném životě sama nepraktikuje)

d)

Zeptej se na výše uvedené otázky o ejakulaci, sexu a vzájemných dotycích – může Ti to dotvořit obraz o osobnosti a přístupu daného Tantra průvodce či průvodkyně.

 A co když to na mě bude moc? (divné / nepříjemné / náročné)

…to se určitě může stát…

 Jedno z mých nejoblíbenějších tantrických „cvičení“ je

„BÝT S TÍM, CO JE“

Stručně řečeno je to vlastně praxe přítomnosti a pozornosti. Být přítomný/á s tím, co právě teď a tady je a pozorovat to. To, že zpozoruji, jak se cítím, příp. na co myslím a zůstanu s tím, mi umožní kromě sebepoznání také možnost volby, zda a jak na dané poznání budu reagovat.

Příklad: Miluješ se se svým partnerem. Po úžasné vášnivé flow Ti najednou začne padat energie a přestává Tě to bavit. Tvůj partner si to ale náramně užívá, tak „mu to nechceš kazit“. Přemůžeš se, pokračuješ v interakci i vzdychání a protože chceš, aby to brzy skončilo, předstíráš orgasmus. On vyvrcholí taky, ty si oddechneš a nikdy mu o tom neřekneš. Mohla by sis přitom vybrat zastavit, zpomalit, změnit pozici, komunikovat partnerovi otevřeně, že Ti daná flow nevyhovuje… mohla by sis vybrat ZŮSTAT S TÍM, CO JE, dát tomu svou pozornost, zjistit, co Tě to přišlo naučit a pak si zvolit, jak ne-pokračovat dál. 

Příklad č. 2: Šéf Ti právě dává negativní zpětnou vazbu. Cítíš se trapně, protože má pravdu – neodvedl jsi správně svou práci. Neponižuje Tě ani Ti to nevyčítá, jen Ti otevřeně komunikuje svůj pohled na věc. Cítíš se jako malý kluk a tak moc se těšíš, až z jeho kanceláře budeš moci odejít, že už vůbec nevnímáš, co říká a unikají Ti podstatné detaily, kterými bys mohl svou práci do příště zkvalitnit. Přitom by sis mohl vybrat ZŮSTAT S TÍM, CO JE, hluboce dýchat do toho, že je Ti to bytostně nepříjemné, vyslechnout si jeho argumenty a zkusit v tom pro sebe uvidět nějaké dary. 

Když se v životě setkáme s něčím neznámým, nepříjemným nebo s něčím, na co nemáme kapacitu, máme tendenci z toho utéct nebo proti tomu začít bojovat (přepneme se do tzv. „fight or flight“ módu). Je to „přirozený“ obranný mechanismus našeho systému, který nám chce zajistit přežití. Velmi často nám ale v daných situacích vůbec o život nejde a tato „bojuj nebo uteč“ reakce nám neslouží a naopak nás omezuje.

…a stejné je to u Tantra masáží

U Tantra masáže (a vlastně i jakékoliv jiné dotekové či bezdotekové terapie) Ti může něco tuto obrannou reakci spustit. Může to být stud, strach, nějaká vzpomínka, emoce vzteku, chtíče, nedorozumění,… Můžeš nabýt dojmu, že Tvé emoce či prožitky nejsou na místě a tak si vybereš od nich utéct. Prakticky však neutečeš z místnosti, nýbrž se svého těla – ztuhneš, znecitlivíš, začneš přemýšlet, co bude k večeři,…

A tady opět hodně záleží, jakého průvodce či průvodkyni Tantrou si vybereš. V ideálním případě by Tě měli navést na to, jak s danými emocemi pracovat. Jak je uvidět, přijmout, bezpečně projevit a jak získat kapacitu na vědomé, nikoliv automatické, rozhodování. A to nejen na dané masáži, ale kdykoliv v životě. Proto mě tak fascinuje práce s nervovým systémem a velmi komplexní přístup. Protože „všechno se vším souvisí“ a fakt, že nás někdo opravdu kvalitně zasvětí do světa Tantry a tantrických masáží, může mít velmi blahodárný efekt na všechny ostatní oblasti našeho života.

Jak probíhají masáže se mnou si můžete přečíst zde.

O svém přístupu sdílím otevřeně také na svém facebooku a instagramuNÍŽE SI MŮŽETE PUSTIT TAKÉ VIDEA, shrnující další podstatné informace.

závěrem…

Každé další živé Tantra masážní setkání s vámi mě utvrzuje v tom, jak je náročné (ne-li téměř nemožné či snad dokonce zbytečné?) snažit se je nějak jednoznačně definovat a detailně popsat. To společné, co nesou, jsou často velmi jemné, nehmatatelné a pro spoustu lidí abstraktní hodnoty či pojmy.

KAŽDÉ SETKÁNÍ JE ÚPLNĚ JINÉ, byť může nést podobné prvky. Klienti, kteří mě navštěvují, mají velmi různorodé příběhy, předchozí zkušenosti, potřeby a touhy. Tantra je láká z rozmanitých důvodů a odcházejí s jedinečnými prožitky.

VŠECHNY KLIENTY I KLIENTKY VŠAK PŘITAHUJE MOJE ENERGIE. Baví je můj způsob života, mé vyzařování, má sdílení na sociálních sítích, moje názory, hodnoty, přístup. Líbí se jim má přímost, otevřenost, živost, ženskost. Mají pocit, že se k Tantře, a hlavně k tantrickým masážím, stavím jinak. Oceňují INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP přístup, DÉLKU trvání (každé masážní setkání se mnou má min. 3.5 hodiny) KOMPLEXNOST (setkání jsou většinou kombinací koučinku, mentoringu, tantrických rituálů, meditací, vědomého doteku, práce s dechem a dvou online konzultací).

A o tom to je – TANTRA MASÉR ČI MASÉRKA VÁM MUSÍ JEDNODUŠE SEDNOUT svým přístupem, zkušenostmi, vzděláním, vzhledem, chováním, povahou,… Je důležité, abyste se s ní/m cítili bezpečně, abyste se mohli otevřít, nebáli se zeptat, říct NE nebo naopak ANO. 

A ještě jednou: doporučuji si udělat jasno v tom, zda chcete absolvovat „pouze“ smyslnou celotělovou masáž (což je pro spoustu lidí synonymum pro tantrickou masáž) nebo nahlédnout do světa Tantry o něco hlouběji. V tom druhém případě mi bude ctí být Vaší průvodkyní.

P. S.:

Od prvního kontaktu po uskutečnění setkání uběhne většinou cca měsíc, někdy i víc. Není tedy možné se objednat v daném týdnu, natož ten daný den. Hovor můžeš využít i „pouze“ jako informační, nikoliv hned hledat termín a posílat zálohu 😉 Nenajdeš-li v Calendly žádný vyhovující čas pro úvodní konzultaci, napiš mi na FB nebo na mail. Něco s tím uděláme 😉

P. P. S.:

V dalších článcích se podíváme více do hloubky výběru Tantra maséra či masérky, na co si dát pozor či jak si vykomunikovat hranice. Neváhej se na mě obrátit skrz kontakt s dotazy či komentáři k tématu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *